Szkoła pływania dzieci i niemowląt w Krakowie FLOW

Małe grupy
Stawiamy na jakość

Wspieramy wiarę we własne możliwości

  29 marca 2020

Dzielę się z Wami fragmentem bardzo ciekawej książki pt. „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną ?” J. Steinke-Kalembki. Jest tam zdanie, które trafnie podsumowuje moje myśli, o tym czego nie widać na pierwszy rzut oka, a stanowi ogromną wartość zajęć na basenie. Autorka pisze: „Przekonanie, że mogę i potrafię, może być tworzone tylko dzięki doświadczaniu własnych granic , potrzeb i możliwości”. Wystarczy tylko dać dziecku trochę wolności i zaufać w jego możliwości.
Na zajęciach dzieci podejmują rozmaite wyzwania, zdobywają i doskonalą umiejętności. Dochodzą do coraz większej samodzielności. Gdy już same wskakują do wody i potrzebują przepłynąć kilka metrów lub zawrócić do brzegu poznają swoje możliwości i granice. Dzięki temu nabywają respekt do wody. 
Zuzia (3,5 roku) czuje się w wodzie wolna, sprawcza, a to duża zasługa jej mamy, która zbudowała z nią niezwykłą więź opartą na zaufaniu i wierze w możliwości małego człowieka. Dziękujemy za wspólne lata nauki. Jesteśmy z Was dumni😊 Link do filmu: https://youtu.be/zBPFHy0zEuE