Szkoła pływania dzieci i niemowląt w Krakowie FLOW

Małe grupy
Stawiamy na jakość

Instruktorzy

Natalia Wielgus (Szajewska)

Założycielka szkoły FLOW i instruktorka

 

Jestem instruktorką: pływania, ruchu rozwijającego metodą Sherborn, metody Pilates’a, wieloletnim członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Prywatnie mamą dwuletniej Maliki i kilkumiesięcznego Mateuszka.

 

Pływanie niemowląt i małych dzieci to moja życiowa pasja, dlatego szukam wciąż inspiracji i zdobywam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach w Polsce i za granicą.  Odbyte kursy u pionierów pływania niemowląt na świecie i 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć pozwoliły mi na stworzenie autorskiego i unikalnego w skali kraju programu nauczania (czytaj więcej Program).  Swoje doświadczenie, wiedzę, pełne pasji i energii podejście przekazuję instruktorom w mojej szkole. Moją ambicją jest propagowanie pływania niemowląt i dzieci w wieku po niemowlęcym, zachęcanie rodziców do aktywnego spędzania czasu z nimi poprzez wspólną naukę i zabawę w wodzie. Budowanie konkretnych umiejętności pływackich, wspieranie rozwoju psychoruchowego Małych Pływaków i wprowadzanie ich w sposób przyjazny w wodny świat jest moją życiową misją. Wierzę, że to czego uczę małe dzieci na zajęciach jest podarunkiem dla nich na całe życie. Szkoła FLOW powstała właśnie z myślą prowadzenia profesjonalnych zajęć oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych Pływaków.

Kwalifikacje zdobyte w pływaniu niemowląt:
– Kurs nauki pływania niemowląt i małych dzieci w szkole w Australii  w 2016/17 r.

– 3-tygodniowe szkolenie w Wielkiej Brytanii w 2015 r. z pionierem pływania niemowląt na świecie

– Kurs doskonalący dla osób prowadzących zajęcia pływania niemowląt i małych dzieci z dr Lilli Ahrendt w 2008 r. i Robem McKay 2009 r.

– Kurs resuscytacji dzieci i niemowląt BLS/AED Provide Course

 

Wywiady w prasie i TV:

http://www.womanmagazine.pl/strefa-mamy/niemowleta-wrzucone-do-wody-same-nie-plywaja/

https://www.pociagdokariery.pl/aktualnosci-1/234,jak-ryba-w-wodzie-2

http://dziecisawazne.pl/korzysci-plynace-z-plywania-niemowlat/

http://krakow.tvp.pl/24297092/4-iii-2016-godz-1830

Instruktorzy Szkoły FLOW

D3A_9356_1

Joanna 

Certyfikowana instruktorka pływania niemowląt, dzieci i dorosłych, ratownik WOPR, trener personalny i doradca żywieniowy w sporcie amatorskim i wyczynowym.

 

Była lekkoatletka, uczestniczka wielu wyścigów i wypraw rowerowych, pasjonatka aktywnego spędzania czasu. Wieloletnie doświadczenie w pracy ze starszymi dziećmi udowodniło mi, o ile prościej zapalić miłością do wody, kiedy jest ona stałym elementem od najwcześniejszych miesięcy życia. Stąd moje zainteresowanie i przeszkolenie z zakresu pływania niemowląt.

 

Uwielbiam zarażać pasją do sportu innych, dlatego do basenu wchodzę z uśmiechem, a wychodzę z ogromną satysfakcją

Maciek _2_

Maciej

Fizjoterapeuta, instruktor Halliwick®, międzynarodowy terapeuta Watsu®. Na co dzień tata półtorarocznego Jeremiego.

 

W codziennej pracy wykorzystuję ogromny potencjał terapeutyczny środowiska wodnego. Jako uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych szkoleń cały czas poszerzam swoja wiedzę i umiejętności, aby jak najlepiej wspierać swoich podopiecznych. Nieprzerwanie od 2008 roku prowadzę zajęcia adaptacyjne w wodzie z niemowlętami oraz indywidualne terapie w wodzie.

 

Z równą przyjemności pracuję z dziećmi i dorosłymi na lądzie. Wspieram w stawianiu sobie wyzwań i ich realizacji. Współuczestniczę w małych i dużych sukcesach.

10391874_1107010069340427_601300018360290159_n

Ola

Fizjoterapeutka dziecięca, terapeutka NDT Bobath, instruktorka Halliwick®.

 
Absolwentka Krakowskiego AWF, która kocha ruch, a przede wszystkim pływanie
Na co dzień pracuje z dziećmi z problemami ruchowymi zarówno na lądzie jak i w wodzie.
 
Liczne kursy i szkolenia z zakresu fizjoterapii dziecięcej pozwalają mi lepiej zrozumieć to jak wykorzystać wodę w stymulacji prawidłowego rozwoju dzieci, a co najważniejsze połączyć to z dobrą zabawą.
IMGP8906 (2)

Ania

Fizjoterapeutka, oligofrenopedagog,  instruktorka pływania  i kajakarstwa górskiego. Na co dzień  mama półtorarocznego Kubusia.

Absolwentka Krakowskiego AWF, która w codziennej pracy  z osobami niepełnosprawnymi stara się wprowadzać alternatywne formy rehabilitacji ruchowej, przełamywać bariery prowadząc zajęcia na ściance wspinaczkowej,  kajakach czy basenie.

Moją pasją są góry i sporty wodne. Ogromną przyjemność i dużo satysfakcji daje mi prowadzenie zajęć dla niemowląt, którym zajmuję się od 2003 r.

foto_Bogdan_Kaim.

Bogdan

Pływak z zamiłowania. Instruktor  Pływania z Licencją Polskiego Związku Pływackiego.

Wieloletni członek AZS PWSZ Tarnów Sekcja Pływacka, uczestnik zawodów pływackich.

Jako instruktor realizuję się w nauczaniu oraz doskonaleniu pływania każdej grupy wiekowej o różnym stopniu zaawansowania.

Na co dzień rozwijam swoje zdolności pływackie i ćwiczę technikę po to, by następnie przekazać ją Tobie J

Nauka pływania niemowląt jest fundamentalnym elementem całego procesu pływania. Czerpię satysfakcję z tego, że mogę w tym uczestniczyć.

Ewelina

Ewelina

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, instruktorka pływania, trener personalny, wychowawca w ośrodkach wypoczynku dla dzieci i młodzieży, była zawodniczka klubu AZS UEK, medalistka Akademickich Mistrzostw Polski. 

Jestem miłośniczką aktywnego i zdrowego stylu życia. Od najmłodszych lat związana jestem ze sportem, który jest moją największą pasją, oprócz tego uwielbiam podróżować, fotografować i prowadzić samochód.

Wiele radości sprawia mi praca z dziećmi. Nauka pływania to przede wszystkim dużo uśmiechu, przyjemności i świetnej zabawy. Dzień bez uśmiechu to dla mnie dzień stracony. Przy prowadzeniu zajęć zawsze daje z siebie 100% i dążę do idealnego balansu między dyscypliną i dobrą zabawą.