Szkoła pływania dzieci i niemowląt w Krakowie FLOW

Małe grupy
Stawiamy na jakość

O szkole

Dlaczego FLOW ?

FLOW w języku psychologii oznacza „stan między satysfakcją a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności (…), dosłownie „niesienie falą” czy “unoszenie się na wodzie” (por. Mihály Csíkszentmihályi). Chciałabym, żeby taki stan ciała i umysłu dzieci osiągały w basenie. Żeby była ona dla nich przestrzenią, w której nie odczuwają strachu, są zrelaksowane, podejmują wyzwania i to wszystko w poczuciu wolności, radości i samospełnienia.

 

Czym wyróżnia się Szkoła FLOW?

1. Oferuję unikalny program nauczania będący wynikiem 10-letniego doświadczenia w prowadzeniu zajęć oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych. Szkolenia odbyłam u pionierów pływania niemowląt i małych dzieci w Wlk. Brytanii i Australii. Wiedzę tą przekazuję moim instruktorom. Czytaj więcej O zajęciach

 

2. Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć oswajania z wodą i nauki pływania. To moja życiowa pasja. Tak też prowadzę zajęcia – z dużą energią, zaangażowaniem i uśmiechem. Zarażam Rodziców swoją pasją, staram się, żeby jak najbardziej świadomie i aktywnie uczyli swoje pociechy, dlatego objaśniam dokładnie czemu służy i jak prawidłowo wykonać każde ćwiczenie.

 

3. Nasze zajęcia nastawione są na naukę pływania, a nie tylko bezcelową zabawę i „taplanie się w wodzie”. Dążymy do budowaniem konkretnych umiejętności pływackich u dzieci, stopniowo zwiększając ich samodzielność w wodzie, posługując się sprzętem pływackim i zabawkami w konkretnym celu i z rozmysłem. Wszystko to w bezstresowej atmosferze, z poszanowaniem indywidualnych różnic w osiąganiu umiejętności pływackich, w tempie dziecka tak, by pokochało ono wodę.  Czytaj więcej O zajęciach

 

4. Gwarantuję małe grupy – do 8 osób. Daje to możliwość indywidualnego podejścia do każdego uczestnika. Stawiam na jakość, a nie ilość !

 

5. Daję możliwość sprawdzenia jak wyglądają nasze zajęcia – 2 lekcje próbne. Czytaj więcej Regulamin

 

6. Umożliwiam odrobienie zajęć w razie choroby, wyjazdu itd. Zależy mi na tym, żeby maluszki maksymalnie skorzystały z kursu i nadrobiły szybko zaległości. Czytaj więcej Regulamin

 

7. Otrzymasz na koniec kursu pamiątkowy film podwodny.

 

8. Woda w basenach, na których prowadzimy zajęcia, jest bezpieczna dla dzieci poniżej 4-tego roku życia. Spełnia normy nowego Rozporządzenie MZ. Czytaj więcej Rozporządzenie. Dodatkowo każdy uczestnik zajęć zakłada specjalne neoprenowe majteczki, które chronią przed przenikaniem zanieczyszczeń do wody.

 

Certyfikaty

Przyjaciele

KOALA Rodzinne Centrum Położnicze

Byliśmy wśród prekursorów wdrażających idee aktywnego porodu w Krakowie. Podobnie jak Fundacja Rodzić Po Ludzku i z jej wsparciem promowaliśmy nowe podejście do porodu, macierzyństwa i tacierzyństwa.

 

Przez lata wspólnie z kursantami ukształtowaliśmy wysokie standardy. Według nich realizujemy szkołę rodzenia, warsztaty i szereg zajęć dodatkowych, kompleksowo traktujących przygotowanie do przyjścia na świat dziecka i bycie rodzicem. Zapraszamy na gimnastykę z Maluchem po porodzie, warsztaty pierwszej pomocy małemu dziecku, noszenia dzieci w chuście, masażu Shantala czy naturalnego pieluszkowania. Pomagamy w trudnych sytuacjach, które zdarzają się w czasie trwania laktacji. Prowadzimy wczesną rehabilitację dzieci i niemowląt, rehabilitację w połogu oraz terapię mięśni dna miednicy.

Koala nie jest kolejną nowopowstałą placówką. Nie naśladujemy trendów – my je tworzymy.

 

http://http://www.koala.krakow.pl/

Szpital im. S. Żeromskiego – Szkoła Rodzenia

Polecam osobiście bezpłatną Szkołę Rodzenia w szpitalu im. S. Żeromskiego. Zajęcia odbywają się w cyklach 5 tygodniowych: zajęcia teoretyczne w poniedziałki o godz. 17:00. Na pierwsze zajęcia zapraszamy o godz. 16:40 – podział na grupy ćwiczeniowe. Zajęcia z gimnastyki odbywają się w środy i czwartki i rozpoczynają się o godz.: 17:00, 17:45, 18:30 – dni i godziny do wyboru. Terminy rozpoczęcia kursu ustalane są na każdy rok. Optymalny czas rozpoczęcia zajęć dla kobiet, to okres pomiędzy 28-30 tygodniem ciąży. Konieczne jest posiadanie zaświadczenia wydanego przez lekarza prowadzącego ciążę stwierdzającego możliwość uczestniczenia przez kobietę w zajęciach gimnastycznych.

 

http://zeromski-szpital.pl/?szkola-rodzenia,49

 

Kino Pod Baranami – akcja „Baranki w Pieluchach” dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który mamy będą mogły przyjść wraz ze swoimi pociechami.Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, iż nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

 

https://www.facebook.com/barankiwpieluchach