Szkoła pływania dzieci i niemowląt w Krakowie FLOW

Małe grupy
Stawiamy na jakość

Po co dzieciom nauka pływania?

  21 listopada 2017

Po co dzieciom nauka pływania?

Jest wiele wymiernych korzyści z systematycznej aktywności fizycznej w środowisku wodnym, zwłaszcza zdrowotnych.

 

Przebywanie dziecka w warunkach zmiennej temperatury wody i otoczenia sprzyja hartowaniu organizmu, chłodniejsza woda pobudza jego układ krwionośny.

 

Ciśnienie hydrostatyczne wywiera nacisk na zanurzoną w wodzie klatkę piersiową dziecka. To wymusza reakcję układu oddechowego. Głębszy oddech powoduje zwiększenie zakresu ruchomości klatki piersiowej i przyczynia się do profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych.

 

Ćwiczenia w wodzie wzmacniają też w wszystkie partie mięśni i stawy, wpływają pozytywnie na dużą i małą motorykę. Woda reguluje napięcie mięśni co jest szczególnie korzystne dla dzieci z problemami napięcia mięśniowego. W trakcie zajęć wprowadzamy dużo ćwiczeń wspierających koordynację wzrokowo- ruchową i rozwijających zmysł równowagi. Zajęcia w wodzie wpływają też pozytywnie na zwiększenie świadomości swojego ciała i jego położenia w przestrzeni. Wszystko to prowadzi do większej sprawności i lepszej koordynacji ruchów na lądzie.

 

Dzieci poprzez podejmowanie różnych wyzwań w wodzie stają się bardziej odważne, otwarte i chętne do odkrywania otaczającego je świata. Wzmacnia się też ich więź z Rodzicem, który nagradza je, motywuje i pomaga pokonywać własne granice.

 

Poza tym pływanie to wspaniała zabawa, aktywnie i zdrowo spędzony czas. Uczymy dzieci od najmłodszych lat, że aktywność fizyczna jest przyjemna i budujemy dobre nawyki na przyszłość.